Pie mums viesojas Makss un Morics.

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1.–2.klašu skolēni noskatījās Latvijas Leļļu teātra izrādes "Makss un Morics" digitālo versiju. Pie lielā ekrāna tikpat kā teātra zālē. Kas ir darbi un kas ir nedarbi? Vai var būt slikti darbi un labi nedarbi? Tas ir jānoskaidro! Maksam un Moricam – nedarbu speciālistiem – noteikti ir kāds padoms. Klases stundās atceramies savus jaukākos un nejaukākos nedarbus, pārrunājam, vai mūsu blēņas citiem arī vienmēr liekas tikai joks, vai mums vienmēr patīk citu blēņas.


Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 26.10.2021.



Ar "Latvijas skolas somu" iepazīstam operetes teātri.

Lai plašāk un dziļāk apgūtu teātra mākslas mācību saturu, 4.–7.klašu skolēni nodarbībā "Operetes radošā laboratorija" virtuāli viesojās uz skatuves, kur top Operetes teātra izrādes, kā arī izpētīja skatītāju zāli, aizkulises un grimmētavu, uzzināja, kas ir operete un muzikālā teātra žanrs, kas ir aktiermeistarība, horeogrāfija, kur teātrī atrodas parters vai balkons, kas ir mistiskās skatuves kulises un iepazina citus terminus. To visu skolēni iepazina unikālā tehnoloģijā veidotā izzinošā izrādē, kas bija skatāma ar virtuālās realitātes 3D brillēm.

Tas bija piedzīvojums!


Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 15.10.2021.



Skolā viesojas Kosmosa burvis!

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 3. un 4.klašu skolēni tikās ar Kosmosa burvi no SIA "Framest Music", lai muzikāli atraktīvā veidā papildinātu savas zināšanas par procesiem kosmosā. Ar Nacionālā teātra aktiera Ulda Siliņa palīdzību skolēni izzināja Visuma brīnumus, iepazinās ar Saules sistēmu, izpētīja, cik atšķirīgas ir tās planētas, un noskaidroja, kas ir melnie caurumi, meteorīti un supernovas.


Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 13.10.2021.



Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja tiešsaistes nodarbība.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 2. un 3.klašu skolēniem Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja tiešsaistes nodarbība.

Maska ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu, taču senākā pagātnē tās lietoja tikai ārsti un pavisam citu iemeslu dēļ, nekā mēs varētu iedomāties.

Kādus noslēpumus glabā ārstu un dziednieku maskas? Vai tās pasargāja pacientu, pašu ārstu, vai ir pildījušas citas neiedomājamas funkcijas? No kā, valkājot maskas, sevi pasargāja ārsti laikā, kad mikrobi vēl nebija atklāti?

Iepazīstot muzejā esošos eksponātu attēlus, tika meklētas un rastas atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, iezīmējot zinātnes lomu medicīnas vēsturē un atbildot uz jautājumu, kāpēc maska ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

Kopā ar skolēniem tika pārrunātas tādas tēmas, kā sabiedrība, vēsture, medicīna, dažādu kultūru īpatnības.


Atsauksmes.

Paldies par jauko un izzinošo nodarbību Valda kungam!

Jauniešiem (pēc skolēnu izvēles), kā viņus uzrunāja nodarbības vadītājs, interesi izraisīja senās maskas - mēra maska ar lielo knābi, kā putnam, šamaņu maskas. Šādas maskas viņi iepriekš nebija redzējuši, kā arī uzzināja, kam domāts šis knābis, kas ir šamaņi un kāpēc šamaņi lika maskas, kāpēc maskas tika lietotas un kāpēc tās ir vajadzīgas.

Skolēni ar interesi iesaistījās nodarbībā, uzdodot sevi interesējošos jautājumus.

Visi ar interesi iesaistījās anketu aizpildīšanā atzīmējot pēc viņu domām pareizo atbildi (skolotāja Anita).

Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 04.06.2021.



Agneses Vanagas audiostāstu sērijas "Mūzikas izlaušanās" klausīšanās.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūzikas stundu mācību saturs 1.(p)–6.klašu skolēniem tika papildināts ar Agneses Vanagas audiostāstu sērijas "Mūzikas izlaušanās" klausīšanos.

Audiostāstos galvenie varoņi ir akordeons, nošu pults un čells, kuri saprot, ka ir pamesti kādā telpā. Vai tā ir mūzikas skola? Kur ir bērni? Kā viņiem izdosies izkļūt, ko viņi satiks un ko neticamu mūzikas instrumenti uzzinās?

Rakstniecei Agnesei Vanagai ideja par stāstiem radās pandēmijas laikā, lai rosinātu bērnus "atlipt" no viedierīcēm, atpūtināt acis un rosinātu iztēli un fantāziju klausoties stāstus.

Agnese Vanaga ir stāstu autore un arī balss audioierakstā, bet skaņu celiņu un vairāk nekā 10 mūzikas instrumentus ir ierakstījis un mūziku komponējis mūziķis Kārlis Auzāns.


Pēc audiostāstu noklausīšanās skolotājai Ingai un bērniem lieliskas pārdomas, atziņas un vērojumi.

Interesanta un neparasta pieredze, piemēram, zāģis, kā mūzikas instruments (nākamajā nedēļā skolēniem piedāvāšu noskatīties video ar zāģi, kuru spēlē Adriano Fernandezs). Pabūt ar sevi un savām domām, jauna klausīšanās pieredze, fantāzija un iztēle. Zināšanu pārbaude un pārliecināšanās par saviem pieņēmumiem. Iedrošinājums. Domāju, ka noderētu arī klases stundās, latviešu valodā, dabaszinībās (vienam vārdam iespējami dažādi skaidrojumu – lociņš (mūzikā minam mīklu: ķēves aste dzied), sīpollociņš), varbūt pat matemātikā (skolotāja Inga).

Neparastākais instruments - metāla bļodu bungas laukos. Galvā skan melodija, to pēc tam pieraksta uz papīra (Lauris).

Domāju, ka zāģi dažreiz var izmantot kā mūzikas instrumentu. Mūzika sākas galvā, tad to pieraksta uz papīra (Martins).

Ja klusums, tad sāku dziedāt. Komponēšana, kad instrumentus noliek aplī (Elza).

Es būtu ģitāra, jo var atskaņot smago roku vai romances. Zāģis – mūzika ir bezizmēru iespēju pasaule, ko pierāda veiksmīgi mēģinājumi to radīt praktiski ar jebko. Mūzikas komponēšanai, ja tā notiek uz nošu lapas, ir jābūt ļoti precīzai, bet pat tad, ja šis skaņdarbs tiek pareizi uzrakstīts, tas tomēr var tikt izpildīts dažādāk (Ralfs).

Es būtu vijole, jo tad būtu uz skatuves (Kristers).

Zāģis nav mūzikas instruments, bet ar to var taisīt dažādas skaņas. Neparastas man liekas ērģeles. Viņas ir ļoti ļoti milzīgas un skan ļoti skaļi un iespaidīgi. Komponēt mūziku ir ļoti grūti (Gabriels).

Komponists rada skaņu klausoties, kas notiek apkārt un rada mūziku (Gabriela).

Mūzika nāk no dvēseles, to pieraksta ar notīm (Artis).

1. Izdomā mūziku; 2. Uzraksta; 3. Spēlē (Matīss).

Klusumu aizpildu ar pārdomām. Komponēšana notiek uz nošu lapas (Toms M.).

Sākas viss no melodijas, ko tu izdomā (Līze).

Klusumā es dungoju. Zāģis nav mūzikas instruments, bet var mēģināt izmantot. Neparastākais instruments ir zāģis un glāzes. Talantīgi cilvēki rada mūziku, piem., Raimonds Pauls! (Lauris)

Klusumā es guļu un klausos "Mežrozīti". Sacerot visas skaņas saliek kopā, piemēram, pulksteni, akordeonu un vijoli (Santa).

Neparastākais instruments: glāžu skaņa, jo skan, kā tamburīns. Mūzika nāk no dvēseles un pieraksta ar notīm (Artis).

Vijole skan burvīgi. Dziesmai sacer vārdus un pieraksta notis (Raivo).

Ar izvēles, emocijām, sajūtu un zināšanu mūzikā palīdzību (Alekss).

Uzzīmē notis un nospēlē (Elizabete).

Ja es būtu mūzikas instruments, es būtu ļoti populārs un skanīgs. Manī klausītos ļoti daudz cilvēku, kam patīk mūzika. Manuprāt, zāģis brīžiem var būt par mūzikas instrumentu, kad spēlē ar vijoles nūjiņu. Neparastākais – matu ķemme ar foliju (Sanita).

Neparastākais mūzikas instruments - baznīcu zvani. Skan bing, bing... (Marks).

Elektriskā ģitāra, jo man patīk tās skaņa. Aizpildu klusumu runājot ar cilvēkiem. Glāžu mūzika, jo skan skaisti. Mūziku komponē domājot (Antons).

Man patīk klusumā gulēt. Klusumu aizpildu ar skaļu mūziku un datorspēlēm. Zāģis nav mūzikas instruments, jo ar to zāģē kokus un malku. Neparastākais instruments ir flauta. Viņas tembrs ir maigs, dziedošs, dvēseli uzrunājošs (Krists).

Komponēšana notiek ar nošu rediģēšanu (Jānis).

Man patīk klusums, bet ne visos laikos, spēlēt azarta kārtis ar mierīgu labsajūtu. Zāģis nav mūzikas instruments. Harmonikās man pašam patīk tās skaņas, ir klusākas un skaļākas. Mūzikas komponēšana notiek uz nošu lapas to visu sarakstot. Tas notiek vienatnē (Ilmārs).

Es būtu bungas, jo es varētu spēlēt skaļu mūziku koncertā (Ralfs).

Manuprāt, tam, kurš komponē mūziku ir jābūt mūziķim (vismaz jāzina notis). Saliekot notis noteiktā secībā, komponists izveido skaņdarbu (Kristians).

Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 04.06.2021.



Zinātniskā teātra "Laboratorium" nodarbība.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 5.–9.klašu skolēniem zinātniskā teātra "Laboratorium" nodarbība.

5.–9.klašu skolēniem notika tiešsaistes nodarbība "Zinātnes un mākslas krustpunkti", ko realizēja zinātniskais teātris "Laboratorium".

Vai zinātne ir māksla? Mākslinieks ir vai nav zinātnieks? Mākslai ir kāds sakars ar zinātni, vai šādas saiknes nav? Vai mākslu var radīt bez zināšanām? Vai zinātne ir radošs process?

Šādi jautājumi cilvēku prātus ir nodarbinājuši vienmēr. Ar "Laboratorium" speciālistu palīdzību mēģinājām rast atbildes. Paldies viņiem par iespēju ieskatīties filmas "Dvēseļu putenis" specefektu radīšanas aizkulisēs, lai rezultātā skatītāji varētu baudīt mākslu!


Atsauksmes.

Bija interesanti dzirdēt piemērus tieši no filmas "Dvēseļu putenis", jo visi esam to noskatījušies. Neko nezināju par mākslīgā sniega taisīšanu. Nezinu, vai noderēs stāstītais, varbūt svinot helovīnu (Keita).

Lielāko daļu biju jau dzirdējis un mani nekas nepārsteidza (Mārtiņš).

Daudz trikus zināju, bet vienalga bija interesanti. Gribētos dzirdēt kādus apmānus vēl var uztaisīt (Aleksis).

Dažas vielas nesadzirdēju, bet bija arī bīstamas. Nezinu, vai to mēģināšu darīt. Filmā tas izskatījās ļoti īsti. Skatoties interesantu filmu, ir grūti reizē domāt par specefektiem. Visu kopā uztver par patiesību (Ričards).

Man ļoti labi patika. Likās, ka ātri pagāja stunda. Labi jāzina ķīmija (Dainis).

Man patika un bija interesanti. Par asins taisīšanu zināju. Nezinu, kur tas man noderēs, bet bija interesanti (Aivis).

Atšķirībā no 9.a klases gudrīšiem es nezināju neko par šādu efektu veidošanu. Noskatījos ar lielu aizrautību (skolotāja Elita).

Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 04.06.2021.


Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1.p.-4.klašu skolēniem cirka izrāde "Panto cirks".

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1.p.-4.klašu skolēniem bija iespēja noskatīties cirka izrādes "Panto cirks" video un iesaistīties pantomīmas meistarklasē. Zemāk apkopotas skolēnu atsauksmes par redzēto cirka izrādes video PDF formāta failā.

Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 20.04.2021.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" aktivitātes skolā.

Projekta ietvaros 5.–9.klašu skolēniem mūzikas stundās bija iespēja iepazīties ar dueta "Santehniķi" dalībniekiem Elanu Purekli un Emīlu Manguli, un viņu mūzikas instrumentu – trubafonu. Puiši ar sevi un savu pieredzi skolēnus iepazīstināja ar videomateriāla starpniecību, kurā jautri un atraktīvi stāsta par ideju un tās realizācijas gaitu no eksperimentiem tēva garāžā līdz Arēnai Rīga, televīzijai un festivāliem Vācijā. Skolēniem patika puišu draudzīgā, nesamākslotā attieksme un šāds muzicēšanas instruments un veids. Skolotāji priecājās par to, ka dueta dalībnieki uzsvēra darba ieguldīšanas nepieciešamību panākumu kaldināšanā.



Skolēnu atsauksmes par redzēto.

Biju par viņiem dzirdējis un pāris gadus atpakaļ redzēju "dzīvē" spēlējam pilsētas svētkos. Interesanti, protams, nebiju domājis, ka kaut ko tādu var izdomāt no trubām :) Interesants video, jo paskaidrotas daudzas nezināmas un interesantas lietas. Pats nebūtu meklējis šo informāciju.

Par duetu "Santehniķi" bija interesanti uzzināt viņu iesākumu, kas sākās ar to, ka Emīla tēvs Artūrs parādīja tualetē trubas un pēc tā abiem puišiem ienāca ideja, un tad gāja pirkt trubas un pat izpirka visas!

Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 13.04.2021.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" aktivitātes skolā.

Iniciatīvas ietvaros skolā viesojās Rīgas DJ Skolas dibinātāja Kristiāna Kalniņa un Kaspars Dziļums jeb DJ Aspirins.

Viesi 6. – 9.klašu skolēnus iepazīstināja ar DJ kustības Latvijā vēsturi, nozīmi kultūras norisēs un aktualitātēm. Daudzi skolēni pirmo reizi dzirdēja par tādiem elektroniskās mūzikas kultūras pamatlicējiem Latvijā, kā Hardijs Lediņš un projektu NSRD, vai Roberts Gobziņš, sauktu arī par East Bam un to, ka kādreiz viena no iecienītākajām ballīšu vietām bija Anglikāņu baznīca.

Kristiāna un DJ Aspirins iepazīstināja ar savu visai iespaidīgo mūzikas producēšanas aparatūras klāstu, ar kuru dīdžeji "skrečo", "bītmačo" un veic citas "turnteiblisma" darbības, tā radot ļoti lielu daļu mūsdienu mūzikas.

Vislielākais prieks, protams, bija par iespēju pašiem izmēģināt un apjaust aparatūras iespējas. Pārsteigumu izraisīja milzīgais informācijas apjoms, kas jāpārzina un ar ko jāspēj vienlaicīgi operēt dīdžejam, uzstāšanās un mūzikas radīšanas laikā.

Paldies Rīgas DJ Skolai un projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju piedzīvot!


Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 05.10.2020.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" zīmējumu teātra izrāde "Vilks".

Šo mācību gadu uzsākot pie mums viesojās lieliski mākslinieki no Zīmējumu teātra ar izrādi "Vilks", kurā stāstus par vilku pelēci papildina vārdu spēles, zīmējumi, mūzika, rotaļas un pašu darbošanās ar otām un krāsām.

Ar vienkāršiem, bet ļoti iedarbīgiem paņēmieniem Zīmējumu teātra aktieri rosina bērnus ieklausīties, ieskatīties, atcerēties un domāt.

Izrādē priecē tautas pasaku un mīklu valoda, kas mūsdienu kultūras plašajā piedāvājumā nedaudz "pazaudējusies".

Bērni domā, ka teātrī uz sienām zīmēt nedrīkst, bet, varbūt, tomēr drīkst? To noskaidrojām izrādes laikā!

Esam ļoti priecīgi, ka atkal varam baudīt "Latvijas skolas somas" pasākumus!


Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 23.09.2020.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros izglītojošā koncertā atklājam ģitāru.

4. – 8. klašu skolēniem bija iespēja dzirdēt ģitārista, dziedātāja un mūzikas autora Jāņa Bērziņa virtuozo spēli uz vairākām dažādām ģitārām, dažbrīd pat divām vienlaicīgi. Mūziķis ne tikai demonstrēja savu ģitāras spēles prasmi, bet skolēnus iepazīstināja arī ar dažādām tehnoloģijām, kuras šobrīd ģitāristi izmanto visā pasaulē, lai savas uzstāšanās skanējumu padarītu bagātīgāku un klausītājiem interesantāku. Daudzi skolēni izmantoja iespēju tuvumā apskatīt ģitāras un dažādās ierīces, kas pastiprina un izmaina ģitāras skaņu, bet pašiem drosmīgākajiem izdevās apgūt dažus ģitārspēles paņēmienus un spēlēt kopā ar Jāni Bērziņu. Vislielāko sajūsmu izraisīja īsta, pamatīga elektriskās ģitāras roka skaņa skolas zālē!


Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 25.02.2020.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros izrāde "Nenotikušais atklājums".

Kopā ar detektīvu Kozmenu bērni mēģināja risināt mistiku notikumu dabas pētnieka Kārļa Darviņa pagalmā, ko savā grāmatā "Nenotikušais atklājums" aprakstījis Mārtiņš Zutis. Izrādē gana vienkāršiem, bet efektīviem paņēmieniem bērniem tiek rosināta iztēle, domāšana un vēlme iesaistīties "izmeklēšanā". Ar skolēnu palīdzību maģiskais notikums tika atrisināts, jo: "Visam atrisinājums esi Tu pats!" Mūsu skolas skolēni apsolījās detektīvam Kozmenam palīdzēt izmeklēšanā arī citkārt, ja tāda vajadzība rastos!


Direktores vietniece Dace Eisaka.
Publicēts: 17.02.2020.

Tikšanās ar Ikšķiles saldējuma meistariem iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros

Lai tiktu pie gaidītākā - Latvijas Top 20 1. vietas ieguvēja 2018. gadā sorberta un saldējuma degustācijas - jāsāk ar Ikšķiles iepazīšanu, jo tieši tur top šie brīnišķīgie našķi un jāiepazīstas ar iepakojuma dizaina izstrādes procesu.
Kulinārija vienmēr bijusi latviešu tautas kultūras sastāvdaļa, kas mainās līdzi laikam no vārītām cūku pupām līdz melnummelnam ķiršu sorbertam.
Mēs to visu varam piedzīvot!
Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts: 03.12.2019.


Iepazīstam žonglēšanu

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros pie mums viesojās biedrības "Teātris azotē" mākslinieces Marika un Jolanta.
1. - 4. klašu audzēkņi ar sajūsmu vēroja komisko izrādi "Soliņš" ar žonglēšanas elementiem. Izrādās, ka var notikt teātra izrāde, kurā aktieri nepasaka neviena vārda!
Arī skatītāji varēja izmēģināt vienkāršākos žonglēšanas trikus.
7., 8. un 9. klašu audzēkņi aktīvi iesaistījās žonglēšanas nodarbībās. Dažiem izdevās tik labi, ka bija gatavi tūlīt doties līdzi "Teātrim azotē" viesturnejās!
Katram tika dota iespēja demonstrēt tikko apgūto, ko daudzi arī izmantoja, tā izpelnoties pārējo ovācijas un aplausus.
Daudzus, gan skolēnus, gan skolotājus ieinteresēja instrukcija, kā pašiem izgatavot žonglēšanas bumbiņas, ko varētu izmantot brīvajā laikā vai dinamiskajā pauzē stundās.
Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 20.10.2019.


Viesojamies Nila Īles mūzikas studijā

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 5. un 6. klašu skolēni devās uz Nila Īles mūzikas studiju.
Maijas un Nila vadītajā nodarbībā skolēni iepazinās un izmēģināja dažādu tautu mūzikas instrumentus (perkusijas), veidoja kopējas muzikālas kompozīcijas, guva iemaņas ritmu pasaulē.
Šādi muzikāli piedzīvojumi bērnos attīsta koordinācijas spējas, uzdrošināšanos, ieklausīšanās prasmi, spēju sastrādāties komandā, ritma izjūtu, radošo fantāziju, iemaņas improvizācijā, intelektuālo domāšanu.
Mūzikas studijā uzkrātie mūzikas instrumenti (perkusijas) ar savu daudzveidību ieinteresēja ne tikai skolēnus, bet arī skolotājus.
Skolēni un skolotāji saka lielu paldies savā darbā tik ļoti ieinteresētajiem Maijai un Nilam Īlēm!
Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 28.10.2019.


Netradicionālā ekskursija - nodarbībā "Vecrīga stāstos un leģendās"

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros biedrības "Cita Rīga" zinošo gidu vadīti 7. un 8. klašu skolēni devās netradicionālā ekskursijā - nodarbībā "Vecrīga stāstos un leģendās" pilsētvidē ar aktīvu dalībnieku iesaisti, kuru laikā caur uzdevumiem un radošām aktivitātēm iepazina Rīgas daudzveidību.
9. klašu skolēniem tika dota iespēja apmeklēt šovasar atjaunotās Mazjumpravas muižas dzirnavas, kas tapušas par Ķengaraga promenādes pērli un jaunu kultūras vietu Ķengaraga apkārtnē.
Ne visi tuvākās apkārtnes iedzīvotāji ir apmeklējuši šo atdzimušo kultūrtelpu, bet mūsu devītklasnieki tur jau ir pabijuši!
Paldies biedrības "Cita Rīga" gidiem Inesei un Mārtiņam par jaunu apvāršņu pavēršanu!
Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 28.10.2019.



"Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi"


16.09.2019.


Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1.(p) - 4. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties multfilmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi".

Tā kā ar aktiera Daiņa Grūbes palīdzību jau septembrī iepazināmies ar Luīzes Pastores grāmatu "Maskačkas stāsts", tad šis kino seanss bija brīnišķīgs turpinājums ceļojumam pa daudziem mūsu skolas bērniem pazīstamo Rīgas apkaimi. Tur notiek brīnumu lietas!

Grāmatas un filmas autoriem PALDIES saka gan bērni, gan skolotāji.

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 10.10.2019.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" sniegtās iespījas


28.05.2019.


28. maijā iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros skolēni devās mācību ekskursijās.

1.(p) un 1. klašu audzēkņi devās ciemos pie jaunsargu vienības instruktora Andra Juškāna, lai iepazītos ar Latvijas jaunsardzes kultūrvēsturisko nozīmi un tradīcijām, bet ne tikai! Zemnieku saimniecības teritorijā bērniem bija iespēja brīvā dabā skatīt tur mītošos putnus un dzīvniekus - suņus, kaķus, strausu, pāvus un pat āzi! Lietus netraucēja arī desu cepšanai īstā ugunskurā.

2., 3. un 4. klašu skolēni devās izpētīt Latvijas dabu un kultūrainavu dabas parkā "Ogres Zilie kalni", lai, iespējams, satiktu lielo cilvēku vai milzi Ogre, kas no smiltīm uzbēris sev ceļu, lai, pāri purvam staigājot uz Rīgu pēc sāls, nebūtu jāmērcē kājas. Diemžēl, lija lietus un milzis pīpi nekūpināja… Pat no skatu torņa nebija saskatāma Zilo kalnu zilā dūmaka…Tomēr tas nemazināja pētnieku prieku!

5., 6. un 7 klašu audzēkņi Līgatnē apmeklēja Vienkoču parku, kur erudītu gidu pavadībā parka daudzveidīgajās zonās pētīja vēsturisku muižu un citu ēku maketus, koka skulptūras, etnogrāfiskas ēkas, vienkoču laivas, darvas cepli. Apskatīja Latvijā pirmo smilšu maisu māju, iepazinās ar tās celtniecības procesu un rada iedvesmu zaļā dzīvesveida piekopšanai.

8. un 9. klašu jaunieši noskaidroja, ka patiesībā Ogres Zilie kalni ir Ogres Kangaru osu grēdas centrālā daļa. Oss ir ģeoloģisks objekts, kura vecums ir 14000 līdz 12000 gadu. Osi ir zemledāja tuneļos plūstošo ūdens straumju veidoti gari līkloču vaļņi un pauguru virknes ar bieži vien plakanām mugurām. Vārds oss cēlies no zviedru val. åsar. Latvijā tos vairāk pazīst ar nosaukumu 'kangari', kas no lībiešu valodas tulkojams kā 'smilšaina grēda cauri purviem'. Uz savdabīgā osu reljefa augošie priežu meži ir viena no skaistākajām un īpatnējākām teritorijām Ogres apkārtnē. Lietainajā dienā daudzu kilometru garumā izturīgākajiem jauniešiem bija visas iespējas izbaudīt šo teritoriju un savu izturību!

Skolēni un skolotāji saka lielu paldies par šo dienu!

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 13.06.2019.

5.- 9. klašu 1. semestra noslēguma pasākums.


5. - 9. klašu skolēni 1. semestra noslēguma pasākumam bija gatavojuši priekšnesumus un izklaidējošas atrakcijas par ziemīgu tēmu "Rūķi".

Gatavošanās procesā tika izpētīta holandiešu mākslinieka Rīnsa Portvlītsa un viņa drauga Vilsa Heigensa krāšņā "Rūķi. Lielā enciklopēdija", sacerēti jautri pantiņi, tika veikti "pētījumi", kā rūķi izklaidējas no darba brīvajā laikā un šie paņēmieni izmēģināti kopā ar skolas biedriem.

Paldies iniciatīvai "Latvijas skolas soma", jo jautro pasākumu varējām papildināt ar sen neredzētām "Avārijas brigādes" multfilmām par ziemu, salu un Ziemassvētkiem!

Paldies visam skolas kolektīvam par darbu 2018./2019. mācību gada 1. semestrī.

Dace Eisaka

Direktores vietniece

Publicēts : 04.01.2019.

Labi padarītu darbu 1. semestrī svinējām kopā ar leļļu teātri "Tims".


Labi padarītu darbu 1. semestrī svinējām kopā ar leļļu teātri "Tims".

1. - 4. klašu skolēni skatījās leļļu teātra izrādi, mācījās jaunas dziesmas un dejas, kopā ar Ziemassvētku vecīti un rūķiem visi varēja priecāties par citu klašu sagatavotajiem Ziemassvētku priekšnesumiem. Rūpīgi bija gatavojušies gan bērni, gan skolotāji.

Šī svētku noskaņa tika radīta ar iniciatīvas "Latvijas skolas soma" palīdzību.

Paldies visiem, kas darīja šo prieku iespējamu!

Dace Eisaka

Direktores vietniece

Publicēts : 19.12.2018.

Latvijas mākslinieku animācijas filmas mūsu skolā.


5. decembrī sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1. - 4. klašu audzēkņi atkal skatījās Latvijas mākslinieku animācijas filmas.

Pārliecinājāmies, ka brālīti un vecmāmiņu labāk tomēr uz Mēnesi nesūtīt!

Dace Eisaka

Direktores vietniece

Publicēts : 07.12.2018.

Atraktīvā nodarbība "Latvijas valsts simboli".


23. novembrī iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros visi 1.(p) a,b un 1.a,b klašu audzēkņi piedalījās biedrības "Cita Rīga" atraktīvajā nodarbībā "Latvijas valsts simboli".

Liels ir prieks par izdošanos!

Paldies biedrībai "Cita Rīga". Aicināsim jūs vēl!

Dace Eisaka

direktores vietniece

Publicēts : 20.11.2018.

Iespēja skatīties Latvijas mākslinieku animāciju filmu izlasi


22. novembrī sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1. - 4. klašu audzēkņiem bija iespēja skatīties Latvijas mākslinieku animāciju filmu izlasi, kurā skatāmas dažādos gados, žanros un tehnikās veidotas filmas.

Mūsu mākslinieku animācijas filmas ir ne tikai izklaidējošas, bet arī pamācošas un izglītojošas. Gluži tāpat, kā latviešu tautas pasakas.

Dace Eisaka

direktores vietniece

Publicēts : 26.11.2018.

Vīru kopas "Vilki" koncerts.


Pirms Latvijas lielajiem svētkiem iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros klausījāmies vīru kopas "Vilki" koncertu "Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām".

"Vilku" dalībnieki bija tērpušies arheoloģiskajos tērpos un dažādu laiku latviešu karavīru dziesmas mijās ar stāstījumiem par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi, ko papildināja arheoloģisko materiālu videoprojekcijas un 20. gs latviešu karavīru gaitas fotoattēlos.

Īsta muzikāla vēstures stunda!

Vīru kopa "Vilki" skolā ieradās ne tikai ar koncertu, bet arī vērtīgām dāvanām.

Paldies!

Dace Eisaka

direktores vietniece

Publicēts : 20.11.2018.

Patriotu mēnesis.


Novembris skolā ir "Patriotu mēnesis" un rast atbildes uz jautājumu "Kas ir Latvija?" iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros uz Latvijas Nacionālās vēstures muzeja izstādi "Latvijas gadsimts" devās 7., 8. un 9. klašu skolēni.

Gida vadībā skolēni iepazina Latvijas vēsturi simts gadu garumā, bet iegūtās zināšanas lieti noderēs vēstures un sociālo zinību stundās.

Mūsdienās apmeklēt vēstures muzejus ir ļoti interesanti - tāda ir skolēnu atziņa!

Dace Eisaka

direktores vietniece

Publicēts : 13.11.2018.

Leļļu teātris "Tims"


Rudens brīvdienās 1. - 4. klašu audzēkņi dosies ļoti labā noskaņojumā, jo to sagādāja Ēzelītis un Šrekss no leļļu teātra "Tims" jautrās un pamācošās koncertizrādes "Šrekss un Ēzelītis dejā lec…".

Ne jau visās teātra izrādēs var skaļi dziedāt līdzi, dejot, apskaut draugu, bet šajā var!!!

Paldies māksliniekiem par uzmundrinošo izrādi.

Dace Eisaka, direktores vietniece

Publicēts : 26.10.2018.


Kinoteātris "Kino Bize".


11. oktobrī pie mums ar Eiropas un Latvijas mākslinieku veidotām multfilmām un radošo darbnīcu, kurā gatavojām sapņu ķērājus, viesojās kinoteātris "Kino Bize".

5. un 6. klašu skolēni noskatījās multfilmas, kuru varoņi nerunā nevienā pasaules valodā, bet saprast varēja visu!

Mūsu sapņus turpmāk sargās krāšņie pašdarinātie sapņu ķērāji.

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 16.10.2018.

Koncertizstāde "Mana tautasdziesma".


11. oktobrī uz Arņa Medņa multimediālu koncertizrādi "Mana tautasdziesma" Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē devās 7. un 4. klašu skolēni.

Paldies mākslinieku kolektīvam!

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 15.10.2018.

Izstāde “Latvija: Tauta. Zeme. Valsts.”


Projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros skolā viesojas Latvijas Nacionālais vēsturesmuzejs ar ceļojošo izstādi “Latvija: Tauta. Zeme. Valsts.”, ko steidz apskatīt skolēni unskolotāji.

Paldies muzeja darbiniekiem, kas nelielā somā spēj ievietot tik lielu izstādi!

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 03.10.2018.

"LATVIJAS SKOLAS SOMA"


"Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērnu un jauniešu. Skolēniem tiks nodrošināta iespēja iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības. Iniciatīvas "latvijas skolas soma" vērienīgais atklāšanas pasākums ar 6000 skolēnu no visas Latvijas piedalīšanos notika 6.septembrī arēnā Rīga.

Publicēts : 07.09.2018.