"Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi"


16.09.2019.


Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1.(p) - 4. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties multfilmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi".

Tā kā ar aktiera Daiņa Grūbes palīdzību jau septembrī iepazināmies ar Luīzes Pastores grāmatu "Maskačkas stāsts", tad šis kino seanss bija brīnišķīgs turpinājums ceļojumam pa daudziem mūsu skolas bērniem pazīstamo Rīgas apkaimi. Tur notiek brīnumu lietas!

Grāmatas un filmas autoriem PALDIES saka gan bērni, gan skolotāji.

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 10.10.2019.

Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" sniegtās iespījas


28.05.2019.


28. maijā iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros skolēni devās mācību ekskursijās.

1.(p) un 1. klašu audzēkņi devās ciemos pie jaunsargu vienības instruktora Andra Juškāna, lai iepazītos ar Latvijas jaunsardzes kultūrvēsturisko nozīmi un tradīcijām, bet ne tikai! Zemnieku saimniecības teritorijā bērniem bija iespēja brīvā dabā skatīt tur mītošos putnus un dzīvniekus - suņus, kaķus, strausu, pāvus un pat āzi! Lietus netraucēja arī desu cepšanai īstā ugunskurā.

2., 3. un 4. klašu skolēni devās izpētīt Latvijas dabu un kultūrainavu dabas parkā "Ogres Zilie kalni", lai, iespējams, satiktu lielo cilvēku vai milzi Ogre, kas no smiltīm uzbēris sev ceļu, lai, pāri purvam staigājot uz Rīgu pēc sāls, nebūtu jāmērcē kājas. Diemžēl, lija lietus un milzis pīpi nekūpināja… Pat no skatu torņa nebija saskatāma Zilo kalnu zilā dūmaka…Tomēr tas nemazināja pētnieku prieku!

5., 6. un 7 klašu audzēkņi Līgatnē apmeklēja Vienkoču parku, kur erudītu gidu pavadībā parka daudzveidīgajās zonās pētīja vēsturisku muižu un citu ēku maketus, koka skulptūras, etnogrāfiskas ēkas, vienkoču laivas, darvas cepli. Apskatīja Latvijā pirmo smilšu maisu māju, iepazinās ar tās celtniecības procesu un rada iedvesmu zaļā dzīvesveida piekopšanai.

8. un 9. klašu jaunieši noskaidroja, ka patiesībā Ogres Zilie kalni ir Ogres Kangaru osu grēdas centrālā daļa. Oss ir ģeoloģisks objekts, kura vecums ir 14000 līdz 12000 gadu. Osi ir zemledāja tuneļos plūstošo ūdens straumju veidoti gari līkloču vaļņi un pauguru virknes ar bieži vien plakanām mugurām. Vārds oss cēlies no zviedru val. åsar. Latvijā tos vairāk pazīst ar nosaukumu 'kangari', kas no lībiešu valodas tulkojams kā 'smilšaina grēda cauri purviem'. Uz savdabīgā osu reljefa augošie priežu meži ir viena no skaistākajām un īpatnējākām teritorijām Ogres apkārtnē. Lietainajā dienā daudzu kilometru garumā izturīgākajiem jauniešiem bija visas iespējas izbaudīt šo teritoriju un savu izturību!

Skolēni un skolotāji saka lielu paldies par šo dienu!

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 13.06.2019.

5.- 9. klašu 1. semestra noslēguma pasākums.


5. - 9. klašu skolēni 1. semestra noslēguma pasākumam bija gatavojuši priekšnesumus un izklaidējošas atrakcijas par ziemīgu tēmu "Rūķi".

Gatavošanās procesā tika izpētīta holandiešu mākslinieka Rīnsa Portvlītsa un viņa drauga Vilsa Heigensa krāšņā "Rūķi. Lielā enciklopēdija", sacerēti jautri pantiņi, tika veikti "pētījumi", kā rūķi izklaidējas no darba brīvajā laikā un šie paņēmieni izmēģināti kopā ar skolas biedriem.

Paldies iniciatīvai "Latvijas skolas soma", jo jautro pasākumu varējām papildināt ar sen neredzētām "Avārijas brigādes" multfilmām par ziemu, salu un Ziemassvētkiem!

Paldies visam skolas kolektīvam par darbu 2018./2019. mācību gada 1. semestrī.

Dace Eisaka

Direktores vietniece

Publicēts : 04.01.2019.

Labi padarītu darbu 1. semestrī svinējām kopā ar leļļu teātri "Tims".


Labi padarītu darbu 1. semestrī svinējām kopā ar leļļu teātri "Tims".

1. - 4. klašu skolēni skatījās leļļu teātra izrādi, mācījās jaunas dziesmas un dejas, kopā ar Ziemassvētku vecīti un rūķiem visi varēja priecāties par citu klašu sagatavotajiem Ziemassvētku priekšnesumiem. Rūpīgi bija gatavojušies gan bērni, gan skolotāji.

Šī svētku noskaņa tika radīta ar iniciatīvas "Latvijas skolas soma" palīdzību.

Paldies visiem, kas darīja šo prieku iespējamu!

Dace Eisaka

Direktores vietniece

Publicēts : 19.12.2018.

Latvijas mākslinieku animācijas filmas mūsu skolā.


5. decembrī sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1. - 4. klašu audzēkņi atkal skatījās Latvijas mākslinieku animācijas filmas.

Pārliecinājāmies, ka brālīti un vecmāmiņu labāk tomēr uz Mēnesi nesūtīt!

Dace Eisaka

Direktores vietniece

Publicēts : 07.12.2018.

Atraktīvā nodarbība "Latvijas valsts simboli".


23. novembrī iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros visi 1.(p) a,b un 1.a,b klašu audzēkņi piedalījās biedrības "Cita Rīga" atraktīvajā nodarbībā "Latvijas valsts simboli".

Liels ir prieks par izdošanos!

Paldies biedrībai "Cita Rīga". Aicināsim jūs vēl!

Dace Eisaka

direktores vietniece

Publicēts : 20.11.2018.

Iespēja skatīties Latvijas mākslinieku animāciju filmu izlasi


22. novembrī sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros 1. - 4. klašu audzēkņiem bija iespēja skatīties Latvijas mākslinieku animāciju filmu izlasi, kurā skatāmas dažādos gados, žanros un tehnikās veidotas filmas.

Mūsu mākslinieku animācijas filmas ir ne tikai izklaidējošas, bet arī pamācošas un izglītojošas. Gluži tāpat, kā latviešu tautas pasakas.

Dace Eisaka

direktores vietniece

Publicēts : 26.11.2018.

Vīru kopas "Vilki" koncerts.


Pirms Latvijas lielajiem svētkiem iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros klausījāmies vīru kopas "Vilki" koncertu "Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām".

"Vilku" dalībnieki bija tērpušies arheoloģiskajos tērpos un dažādu laiku latviešu karavīru dziesmas mijās ar stāstījumiem par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi, ko papildināja arheoloģisko materiālu videoprojekcijas un 20. gs latviešu karavīru gaitas fotoattēlos.

Īsta muzikāla vēstures stunda!

Vīru kopa "Vilki" skolā ieradās ne tikai ar koncertu, bet arī vērtīgām dāvanām.

Paldies!

Dace Eisaka

direktores vietniece

Publicēts : 20.11.2018.

Patriotu mēnesis.


Novembris skolā ir "Patriotu mēnesis" un rast atbildes uz jautājumu "Kas ir Latvija?" iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros uz Latvijas Nacionālās vēstures muzeja izstādi "Latvijas gadsimts" devās 7., 8. un 9. klašu skolēni.

Gida vadībā skolēni iepazina Latvijas vēsturi simts gadu garumā, bet iegūtās zināšanas lieti noderēs vēstures un sociālo zinību stundās.

Mūsdienās apmeklēt vēstures muzejus ir ļoti interesanti - tāda ir skolēnu atziņa!

Dace Eisaka

direktores vietniece

Publicēts : 13.11.2018.

Leļļu teātris "Tims"


Rudens brīvdienās 1. - 4. klašu audzēkņi dosies ļoti labā noskaņojumā, jo to sagādāja Ēzelītis un Šrekss no leļļu teātra "Tims" jautrās un pamācošās koncertizrādes "Šrekss un Ēzelītis dejā lec…".

Ne jau visās teātra izrādēs var skaļi dziedāt līdzi, dejot, apskaut draugu, bet šajā var!!!

Paldies māksliniekiem par uzmundrinošo izrādi.

Dace Eisaka, direktores vietniece

Publicēts : 26.10.2018.


Kinoteātris "Kino Bize".


11. oktobrī pie mums ar Eiropas un Latvijas mākslinieku veidotām multfilmām un radošo darbnīcu, kurā gatavojām sapņu ķērājus, viesojās kinoteātris "Kino Bize".

5. un 6. klašu skolēni noskatījās multfilmas, kuru varoņi nerunā nevienā pasaules valodā, bet saprast varēja visu!

Mūsu sapņus turpmāk sargās krāšņie pašdarinātie sapņu ķērāji.

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 16.10.2018.

Koncertizstāde "Mana tautasdziesma".


11. oktobrī uz Arņa Medņa multimediālu koncertizrādi "Mana tautasdziesma" Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē devās 7. un 4. klašu skolēni.

Paldies mākslinieku kolektīvam!

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 15.10.2018.

Izstāde “Latvija: Tauta. Zeme. Valsts.”


Projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros skolā viesojas Latvijas Nacionālais vēsturesmuzejs ar ceļojošo izstādi “Latvija: Tauta. Zeme. Valsts.”, ko steidz apskatīt skolēni unskolotāji.

Paldies muzeja darbiniekiem, kas nelielā somā spēj ievietot tik lielu izstādi!

Direktores vietniece Dace Eisaka

Publicēts : 03.10.2018.

"LATVIJAS SKOLAS SOMA"


"Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērnu un jauniešu. Skolēniem tiks nodrošināta iespēja iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības. Iniciatīvas "latvijas skolas soma" vērienīgais atklāšanas pasākums ar 6000 skolēnu no visas Latvijas piedalīšanos notika 6.septembrī arēnā Rīga.

Publicēts : 07.09.2018.